Wouter Hoeffnagel - 04 februari 2017

CBS: Driekwart van de bedrijven besteedt ICT-security uit

Nederlandse bedrijven kiezen er massaal voor ICT-beveiliging uit te besteden. Driekwart van de bedrijven laat security-gerelateerde werkzaamheden uitvoeren door derden. Het gaat hierbij onder andere om het beschermen van data, uitvoeren van beveiligingstesten en het maken of onderhouden van beveiligingssoftware. Bij 85% van de bedrijven met tenminste 10 werknemers werden in 2015 werkzaamheden op het gebied van IT-beveiliging uitgevoerd.

Dit blijkt uit de Cybersecuritymonitor van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aandeel bedrijven dat ICT-beveiligingswerkzaamheden uitbesteed varieert naar omvang. Zo besteedt 79% van de kleinste bedrijven deze werkzaamheden uit, terwijl 43% van de grootste bedrijven hiervoor kiest. Dit is verschil is volgens CBS vooral te wijten aan het feit dat kleinere bedrijven niet altijd over de kennis en kunde beschikken om IT-beveiligingswerkzaamheden zelf uit te voeren.

Alleen in de ICT-sector kiest de meerderheid van de bedrijven (70%) ervoor dergelijke werkzaamheden zelf uit te voeren. Onder financiële instellingen ligt dit percentage op 47%. In de bouwnijverheid, de horeca en de zorg besteden praktische alle bedrijven dit werk uit. Het CBS stelt dat bedrijven in deze sector net als kleinere bedrijven doorgaans niet over de juiste kennis en kunde beschikken om deze werkzaamheden zelf uit te voeren. Ook ontbreekt het in deze sectoren aan middelen om iemand in te huren die hier wel over beschikt. Tot slot is het niet voor alle bedrijven nodig een voltijds ICT-beveiligingsmedewerker in dienst te nemen, wat uitbesteden een aantrekkelijke optie maakt.

CBS-it-security-uitbesteden-2015.png

MSP Show 18/06/2025 t/m 31/07/2025 BN + BW ESET 30/6/2025 t/m 7/7/2025 BW
MSP Show 18/06/2025 t/m 31/07/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!