Brillenfabrikant Luxottica lekt gegevens van 77 miljoen klanten
Brillenfabrikant Luxottica is getroffen door een datalek. Privégegevens van meer dan 77 miljoen klanten zijn uitgelekt via een aanval op een partner van het bedrijf. De data is inmiddels online te koop aangeboden.
Luxottica is een Italiaans bedrijf waaronder verschillende bekende brillenmerken vallen, waaronder Costa, Ray-Ban, Persol, Oliver Peoples en Oakley. Het datalek is door de brillenfabrikant bevestigd, al zijn klanten volgens beveiligingsonderzoeker Troy Hunt nog niet geïnformeerd.
E-mailadressen gekoppeld aan de gestolen inloggegevens zijn inmiddels opgenomen in Hunt's zoekmachine Have I Been Pwned. Hiermee kunnen gebruikers controleren of hun accounts getroffen zijn in securityincidenten. Hunt meldt dat 74% van de e-mailadressen die door het incident bij Luxottica getroffen zijn, ook door eerdere incidenten zijn getroffen.
New breach: Luxoticca had 77M email addresses breached via a partner in 2021. Data also included names, physical addresses, DoBs, genders and phone numbers. 74% were already in @haveibeenpwned. Read more: https://t.co/5Koup126Av
— Have I Been Pwned (@haveibeenpwned) May 19, 2023