Wouter Hoeffnagel - 21 november 2023

ASML breidt Duitse fabriek uit met investering van honderden miljoenen euro's

ASML investeert honderden miljoenen euro in een uitbreiding van zijn fabriek in het Duitse Berlijn. Nog dit jaar wil de Veldhovense chipmachinefabrikant 100 miljoen euro investeren.

ASML breidt Duitse fabriek uit met investering van honderden miljoenen euro's image

Het Nederlandse bedrijf is al langer actief in Berlijn. Het breidde eerder dit jaar nog zijn personeelsbestand in de Duitse hoofdstad uit met 600 man tot zo'n 1.700 werknemers.

Nu wil ASML verder inzetten op productie in Berlijn. Het investeert dit jaar 100 miljoen euro, waarna het Veldhovense bedrijf volgend jaar en de jaren daarop eveneens dit bedrag wil investeren. Ook het personeelsbestand van ASML in Duitsland groeit hierdoor verder; het bedrijf verwacht werkgelegenheid te kunnen bieden aan in totaal 2.300 mensen in de Duitse hoofdstad.

Forescout 08/05/2025 t/m 16/05/2025 BW Portland Europe BW tm 22-05-2025
DIC Security Day BN + BW tm 1 juli

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!