Johan van Leeuwen - 02 september 2025

Securitykennis bijspijkeren en contacten leggen tijdens NetSec Cybersecurity & Cloud Conference

Toen distributeur Exclusive Networks in 2018 de eerste editie van NetSec Cybersecurity & Cloud Conference organiseerde, sprak het de hoop uit dat het een terugkerend evenement zou worden. Dat is gelukt, want op 23 september vindt alweer de zesde editie plaats. In Barneveld kunnen bezoekers hun kennis van security bijspijkeren en nieuwe, nuttige contacten leggen. Voor eindgebruikers is dat nu misschien wel belangrijker dan ooit, zo vindt Exclusive Networks.

Securitykennis bijspijkeren en contacten leggen tijdens NetSec Cybersecurity & Cloud Conference image

NetSec begon in 2018 als een event over networking, cybersecurity en cloud. Dat is nog altijd zo, met vooral een focus op cybersecurity in de volle breedte. Bij de eerste editie waren er ruim 200 bezoekers. De laatste jaren schommelt dat aantal tussen de 400 en 500. Dit jaar vindt NetSec op dinsdag 23 september plaats, in de Midden Nederland Hallen in Barneveld.

Succesformule

Exclusive Networks houdt vast aan de succesformule van NetSec: een combinatie van plenaire sessies, break-out sessies en een grote expo-ruimte die heel geschikt is om te netwerken en de diepte in te gaan met de specialisten van Exclusive Networks zelf, of van leveranciers, partners of eindgebruikers. Exclusive Networks kan helpen om bezoekers aan de gewenste gesprekspartner te koppelen.

Volgens Marc van Ierland, country manager van Exclusive Networks, zijn evenementen zoals NetSec vandaag de dag misschien wel belangrijker dan ooit. Zeker ook voor eindgebruikers. “Er zijn veel uitdagingen en onzekerheden, zoals de geo-politieke spanningen en nieuwe dreigingen door AI. In het nieuws hoor en lees je bijna dagelijks wel iets over cyberaanvallen. Wij merken dat security top-of-mind is bij bijna elke organisatie.”

“Het is heel belangrijk dat je als organisatie goed nadenkt over je securitybeleid in de volle breedte”, zo vervolgt hij. “Je moet geen wirwar aan point-solutions bouwen, maar kiezen voor een sterke toekomstgerichte totaaloplossing met een goede securitystrategie. Dat is uitdagend. Vaak zien organisaties door de bomen het bos niet meer. Dit event geeft je overzicht, omdat je tijdens de verschillende presentaties alle informatie krijgt over het opbouwen van een sterke verdediging en het snel kunnen herstellen na een aanval. Daarnaast kun je in de expo-ruimte spreken met heel veel verschillende security-specialisten.”

Technologische ontwikkelingen

Bezoekers zijn op 23 september vanaf 10.00 uur welkom. Het plenaire deel begint vervolgens om 11.00 uur, met onder andere een interview met Marc van Ierland. Een klein uur later gaat de eerste ronde met break-out-sessies van start. In twintig minuten vertellen meerdere leveranciers over belangrijke technologische ontwikkelingen. Na een lunchpauze gaan de korte break-outs verder, met nog twee rondes. Verschillende leveranciers hebben dit jaar hun eigen ruimte voor die break-out-sessies. Daar heeft Exclusive Networks bewust voor gekozen om het makkelijk te maken voor bezoekers die het bredere verhaal van één bepaalde vendor willen horen.

“Er komen heel veel verschillende onderwerpen aan bod”, Jan Niesen, salesdirector van Exclusive Networks. “Natuurlijk kunnen we niet om de dreigingen en kansen van AI heen. Dat zal zeker een rode draad zijn op veel podia. Maar ook thema’s als secure networking, OT, ZTNA, SASE, zero trust en compliancy zullen uitgebreid besproken worden. Je hoeft als eindgebruiker geen specialist in al die thema’s te zijn. Daarvoor zijn wij, onze partners en onze vendoren. Maar het is volgens ons wel belangrijk dat je er iets vanaf weet, zodat je de juiste keuzes kunt maken. Wij helpen je tijdens NetSec om die basiskennis aan te vullen.”

Face-to-face

Na de break-out-sessies is er een plenaire afsluiting door Olivier Gil, VP Digital Business van Exclusive Networks. Hij gaat in op de digitale transformatie van het bedrijf zelf en de visie op marketplaces. Na zijn presentatie is het tijd voor de borrel, waarbij er opnieuw ruimte is om te netwerken.

Van Ierland heeft hoge verwachtingen van de dag. “De combinatie van presentaties over veel verschillende onderwerpen en een grote expo-ruimte werkt heel goed, zo merken we elk jaar. Juist voor eindgebruikers. Zij gaan naar huis met nieuwe informatie, maar vaak ook met nieuwe contacten waar ze wat aan hebben. Denk aan een waardevolle partner of misschien wel een andere eindgebruiker die dezelfde uitdaging heeft gehad. In deze tijd waarin mensen elkaar steeds minder vaak face-to-face ontmoeten, is het heel waardevol dat dat bij NetSec wel gebeurt.”

Meer informatie is te vinden op de website van NetSec Cybersecurity & Cloud Conference. Daar kunnen mensen zich ook aanmelden. Hier zie je een sfeerreportage van vorig jaar.

Omada by TP-Link partnerevent 2025 BN + BW
Gartner BN tm 12-11-2025 - 2

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!