Witold Kepinski - 11 september 2025

Stauder Technologies en LiveDrop kondigen partnerschap aan

Op defensie beurs DSEI 2025 in Londen kondigen Stauder Technologies Europe en LiveDrop met trots hun samenwerking aan met de lancering van de LiveDrop Offline Sharing ATAK plugin. Deze, door Stauder ontwikkelde, plugin stelt gebruikers van de Android Tactical Assault Kit (ATAK) in staat gegevens uit te wisselen zonder afhankelijkheid van radiosignalen. De plugin biedt een veilige, niet te detecteerbare en niet te verstoren communicatiemethode, relevant in de meest uitdagende omgevingen.

Stauder Technologies en LiveDrop kondigen partnerschap aan image

Continuiteit van communicatie tijdens elektronische oorlogsvoering

In moderne militaire operaties vormen elektronische oorlogsvoering, waaronder jamming, spoofing en spectrum­monitoring, aanzienlijke bedreigingen voor conventionele radio- en satellietcommunicatie. Deze systemen zijn steeds kwetsbaarder voor detectie en verstoring.

De LiveDrop ATAK plugin mitigeert deze kwetsbaarheden door gegevensoverdracht mogelijk te maken zonder het uitzenden van radiofrequenties, waardoor communicatie:

  • Niet te detecteren is binnen het elektromagnetisch spectrum
  • Niet te jammen is, omdat er geen signaal te verstoren valt
  • Betrouwbaar blijft, zelfs onder dreiging van elektronische oorlogsvoering

Deze oplossing stelt militairen in staat om gevoelige informatie, zoals geografische data, beeldmateriaal en andere tactische data, veilig en discreet te delen zonder risico op detectie of verstoring.

LiveDrop’s verbeterde snelheid van 1 Mb/s

LiveDrop is gespecialiseerd in veilige offline gegevensuitwisseling, onafhankelijk van conventionele communicatiekanalen. Met de introductie van de ATAK-plugin biedt LiveDrop nu een verhoogde overdrachtssnelheid van 1 Mb/s, vergelijkbaar met de prestaties van de Bluetooth 4.2 standaard. Van gegevensdeling van persoon tot persoon tot overdracht over langere afstanden middels camera’s, LiveDrop biedt baanbrekende oplossingen voor operaties waarin spectrumbeperkingen en elektronische dreigingen overheersen.

De integratie van LiveDrop met ATAK, een wereldwijd breed ingezet platform voor situational awareness en command & control, onderstreept de strategische waarde voor defensie-operaties wereldwijd. De ATAK-plugin is bovendien interoperabel met de andere LiveDrop-oplossingen voor mobiele telefoons, laptops en camera’s, waarmee een veilig ecosysteem voor data-uitwisseling met uiteenlopende soorten communicatiemiddelen wordt gecreëerd.

Over ATAK-gebruik in Defensie

ATAK is een geospatiale situational awareness- en samenwerkingstool, oorspronkelijk ontwikkeld door het Amerikaanse Ministerie van Defensie. Het wordt actief gebruikt door het Amerikaanse leger, de luchtmacht, special forces, Homeland Security en het Ministerie van Justitie, evenals door tal van partnerlanden en -organisaties. Met name het Britse leger heeft ATAK omarmd als onderdeel van de Enhanced Forward Presence van de NAVO. Andere bekende gebruikers zijn onder meer Litouwen, dat ATAK integreert in zijn anti-UAS-systemen. ATAK wordt wereldwijd gebruikt door militairen, politiediensten en hulpdiensten. Het stelt gebruikers in staat realtime informatie te delen, gecoördineerde beslissingen te nemen en operaties te beheren met verbeterde precisie en veiligheid.

GTIA Community Meeting Benelux BW + BN Axians BN BW september oktober 2025
GTIA Community Meeting Benelux BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!