Apple veroordeeld tot boete in patentzaak Masimo
Een rechtbank in Californië heeft Apple veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 634 miljoen dollar aan het medische technologiebedrijf Masimo. De boete is opgelegd vanwege de inbreuk op een patent met betrekking tot de technologie voor het meten van het zuurstofgehalte in het bloed, een functie die wordt gebruikt in de Apple Watch.
Een woordvoerder van Masimo bevestigde aan Reuters dat de uitspraak betrekking heeft op de workout mode en hartslagnotificaties in de Apple Watch die in strijd zijn met hun intellectueel eigendom. Masimo noemt de uitspraak een belangrijke overwinning in de strijd om hun innovaties te beschermen.
Apple heeft in een reactie aangegeven het oneens te zijn met de boete en is van plan in beroep te gaan.
De juridische strijd tussen beide bedrijven draait al langer om de lichtgebaseerde pulse oximetry functionaliteit. Los van deze uitspraak zal de Amerikaanse International Trade Commission (ITC) een nieuwe procedure starten om te bepalen of de import van bepaalde Apple Watch-modellen opnieuw moet worden verboden vanwege andere patentgeschillen met Masimo. In 2023 leidde een eerdere ITC-uitspraak al tot een tijdelijk verkoopverbod van de Apple Watch Series 9 en Watch Ultra 2 in de VS.