Omnidocs neemt Zwitserse documentoplossingsaanbieder officeatwork over
Het Deense softwarebedrijf Omnidocs neemt een meerderheidsbelang in officeatwork, een Zwitserse specialist in documentcreatie. Officeatwork biedt een in Microsoft 365 geïntegreerde suite voor het stroomlijnen van documentprocessen, contentbeheer en het waarborgen van consistente branding in zakelijke documenten zoals offertes, contracten en presentaties.
Officeatwork, opgericht in 1975, telt meer dan 500 klanten en heeft een sterke positie in Zwitserland, met groeiende inkomsten uit Duitsland, Nederland en de Verenigde Staten. De overname versterkt de aanwezigheid van Omnidocs in de DACH-regio en past binnen de internationale groeistrategie van het bedrijf.
Voor Omnidocs is dit de vierde overname sinds de samenwerking met investeerder Main Capital Partners. Het bedrijf breidt hiermee zijn marktpositie in Europa verder uit, na eerdere overnames in de Benelux (Xential) en het Verenigd Koninkrijk (Presentation Solutions). De combinatie met officeatwork vergroot het aandeel van Omnidocs in de Europese markt en biedt nieuwe kansen voor grensoverschrijdende groei.
Groei versnellen
Martin Seifert, oprichter van officeatwork, merkte op: “De krachten bundelen met Omnidocs markeert een spannend nieuw hoofdstuk voor officeatwork. Onze gedeelde visie op innovatie en klantgerichte oplossingen stelt ons in staat om de groei te versnellen en nog meer waarde te leveren aan onze klanten in Europa en daarbuiten.”
Jeppe Schytte-Hansen, CEO & medeoprichter van Omnidocs, voegde toe: “Ik ben erg blij dat we deze stap zetten door officeatwork toe te voegen aan de Omnidocs Group. Dit zal dienen als een solide katalysator voor onze strategische aanpak in de DACH- en Benelux-regio. Ik ben ervan overtuigd dat de teamleden die we binnenkort verwelkomen tijdens onze kick-off in Kopenhagen zullen bijdragen met zowel sterke domeinkennis als een solide marktfocus. We zijn van plan om beide teams en producten in de eerste helft van 2026 te combineren.”
Wessel Ploegmakers, Partner & Head of Nordics bij Main Capital Partners, concludeerde: “De toevoeging van officeatwork is een sterke weerspiegeling van de succesvolle buy-and-buildstrategie van Omnidocs. Het bedrijf brengt een hoogwaardig product, een loyale klantenbasis en een gevestigde aanwezigheid in de DACH-regio. We zijn verheugd om deze stap te ondersteunen terwijl Omnidocs blijft bouwen aan een internationaal leidend platform voor documentcreatie en automatisering.”