Marco Aarnink investeert in IT-detacheerders Bluetang en Blacktang
Rotate Capital, het investeringsvehikel van onder meer Marco Aarnink (bekend van Print.com en Drukwerkdeal), verwerft een minderheidsbelang van 20% in de jonge detacheringsbedrijven Bluetang en Blacktang. De kapitaalinjectie moet de groei van deze specialisten in Compliance en IT versnellen, met de ambitie om de omzet in één jaar tijd te verdubbelen naar 12 miljoen euro.
De participatie komt op een moment dat de vraag naar gespecialiseerd personeel in beide sectoren een kookpunt bereikt. Bluetang, opgericht eind 2023, richt zich volledig op de complexe wereld van compliance (Wwft, sancties en duurzaamheidsrapportages), terwijl het in 2025 opgerichte Blacktang zich specialiseert in de drie grootste groeisectoren binnen IT: Security, Cloud en Data.
Regeldruk als motor
De groei van Bluetang wordt gevoed door een 'perfecte storm' aan nieuwe Europese en nationale wetgeving. Financiële instellingen zoals Rabobank, Triodos en Bunq staan onder enorme druk om witwassen te voorkomen en te voldoen aan nieuwe richtlijnen zoals DORA (digitale weerbaarheid) en CSRD (duurzaamheid).
"De druk op compliance-afdelingen neemt jaar op jaar toe," legt medeoprichter Richard Oosterhuis (51) uit. Oosterhuis, een veteraan in de detacheringswereld die eerder Working Spirit verkocht aan Unica, ziet dat ervaren professionals extreem schaars zijn. "Bluetang voorziet in deze behoefte door uitsluitend te werken met eigen professionals die we zelf opleiden via onze eigen Academy."
De AI-versneller
Blacktang speelt in op de technologische transitie waar veel bedrijven momenteel doorheen gaan. De opkomst van AI-toepassingen dwingt organisaties om hun data-architectuur en cybersecurity drastisch te herzien. Volgens medeoprichters Martijn van der Zwan (32) en Joep Burgers (31) is het opleiden van eigen talent de enige manier om aan de vraag te voldoen. "De versterking door Rotate Capital helpt ons geweldig. We hebben de ambitie om in 2026 al een eerste overname te realiseren," aldus het duo.
"Schaalbaar model"
Voor investeerder Marco Aarnink is de stap naar de detacheringsmarkt een logische. Als ondernemer achter het technologiegedreven Print.com weet hij als geen ander hoe cruciaal IT-talent is. "Bluetang en Blacktang opereren op het snijvlak van structurele vraag en schaarste," zegt Aarnink. "De combinatie van ondernemerschap en een eigen opleidingsinstituut maakt dit model zeer schaalbaar."
Met de steun van Rotate Capital, waar ook Robert Alberts bij betrokken is, willen de bedrijven uit de Pacific Groep uit Woerden groeien naar een omzet van 6 miljoen euro in 2026. Voor het jaar daarop ligt de lat op 12 miljoen euro. Naast autonome groei moet een actieve 'buy & build'-strategie deze versnelling mogelijk maken.