ETIX neemt vier datacenters over van Eurofiber Frankrijk
ETIX, een Franse soevereine datacenteroperator, kondigt vandaag de voorgenomen overname aan van de Franse datacenters van Eurofiber, waarmee ETIX het wereldwijde netwerk uitbreidt naar 19 locaties. De transactie voegt drie eigen vestigingen in Toulouse, Auch en Nîmes, en een colocatie-eenheid in Labège toe aan de bestaande Franse portefeuille van ETIX van 13 datacenters. Daarmee wordt ETIX de nummer één speler in de regio Occitanie met 6 locaties in deze regio.
Versterking van de soevereine digitale ruggengraat van Occitanie
Door de activa van Eurofiber te integreren met de bestaande locaties in Toulouse en Montpellier, zal ETIX een naadloos, carrier-neutraal netwerk opzetten in heel Occitanie. Deze uitbreiding onderstreept ETIX’ toewijding aan de industriële kern van Toulouse, specifiek ontworpen om de defensie- en luchtvaartsector te ondersteunen en tegelijkertijd een hoogwaardig platform te bieden voor het regionale technologie-ecosysteem. Om te voldoen aan de strenge wettelijke vereisten van deze sectoren, biedt ETIX een volledig Frans-soevereine omgeving, ondersteund door normen als ISO 27001, HDS en SecNumCloud-ready. Vandaag biedt het netwerk van 19 onderling verbonden locaties van ETIX een unieke combinatie van lokale nabijheid en nationale veerkracht die ongeëvenaard blijft.
Verdichting van de campus in Toulouse: infrastructuur gebouwd voor schaal
ETIX verstevigt zijn leiderschap in Toulouse door zijn lokale activa te ontwikkelen tot één geïntegreerde campus. Voortbouwend op de dynamiek van de markttoetreding in 2024 via de overname van zColo, voegt ETIX nu via de deal met Eurofiber nog drie extra locaties toe om een strategische campus van vier locaties te vormen.
ETIX zal nu een programma uitvoeren om de infrastructuur op de volledige campus te harmoniseren. Deze upgrade is ontworpen om te voldoen aan de behoeften van het industriële ecosysteem in de regio en biedt de infrastructuur die nodig is voor workloads met hoge beschikbaarheid en bedrijfskritische applicaties. Door deze gecombineerde activa af te stemmen op de premium standaarden van ETIX, onderstreept het bedrijf zijn inzet om de veerkrachtige, soevereine infrastructuur te leveren die nodig is voor de langetermijngroei van de regio.
“De uitbreiding van 15 naar 19 datacenters wereldwijd markeert een bepalende mijlpaal in de ambitie van ETIX om onze klanten werkelijk wereldwijde dekking te bieden. Maar het echte strategische gewicht van deze overname ligt in wat zij mogelijk maakt in Toulouse. Door het belangrijkste interconnectieknooppunt van de regio aan onze portefeuille toe te voegen, zijn we nu uitstekend gepositioneerd om een van de meest dynamische Tier 2-markten van Frankrijk te bedienen — naast Lille en Lyon — steden die zich stevig ontwikkelen tot geloofwaardige alternatieven voor Parijs en Marseille. Toulouse beschikt over het industriële fundament, het talent, de connectiviteit en nu ook de soevereine infrastructuur die bij die ambitie past. Wij heten de teams en klanten van Eurofiber’s colocatieactiviteiten van harte welkom in de ETIX-familie en zetten ons volledig in om de servicestandaard op al onze locaties verder te verhogen.” aldus Louis Blanchot, CEO, ETIX
“Eurofiber is een Europese aanbieder van digitale infrastructuur met een duidelijke groeistrategie, gericht op open-access glasvezelnetwerken en geïntegreerde digitale-infrastructuurdiensten.Als onderdeel van deze strategie zal Eurofiber France afstand doen van zijn Franse colocatieactiviteiten, omdat de schaal daarvan onvoldoende was om op zichzelf structureel concurrerend te zijn. Hoewel colocatie een belangrijk onderdeel blijft van de totale strategie van Eurofiber, vraagt de Franse markt om een andere aanpak. Met deze transactie versterken we onze marktpositie en vergroten wij de uitvoeringskracht via een strategisch partnerschap met ETIX. Zo kunnen wij onze klanten in Frankrijk verbeterde datacentercapaciteiten aanbieden als aanvulling op ons digitale infrastructuuraanbod. Samen met ETIX zorgen we voor continuïteit, versterkte expertise en een onverminderde toewijding aan het leveren van hoogwaardige digitale infrastructuuroplossingen aan onze klanten. In Nederland blijft Eurofiber zijn eigen datacenterfootprint exploiteren, waar schaal en marktpositie een volledig geïntegreerd infrastructuurmodel ondersteunen.” zegt Pierre Cassier, CEO France, Eurofiber
Afronding van de transactie verwacht in juni
De transactie blijft onderworpen aan de gebruikelijke goedkeuringen, overleg met de relevante werknemersvertegenwoordigende organen, en staat gepland voor afronding in juni 2026. De transactie omvat de overgang van vier operationele medewerkers van Eurofiber naar ETIX, waarmee ononderbroken dienstverlening voor bestaande klanten wordt gegarandeerd. Naast lokale continuïteit worden klanten nu geïntegreerd in het toonaangevende nationale ecosysteem van ETIX. Daardoor krijgen zij direct toegang tot 17 soevereine datacenters in heel Frankrijk, wat een uniek niveau van veerkracht en schaalbaarheid biedt voor hun Franse activiteiten.