Brand Almere: Gebouw 2 online, gebouw 1 volgt eind juli
Het herstel van het door brand getroffen datacenter in Almere vordert gestaag. Waar gebouw 2 inmiddels weer volledig operationeel is via het reguliere stroomnet, kampt gebouw 1 nog met langdurige herstelwerkzaamheden.
Goed nieuws is er voor de klanten in Almere 2. Het pand is weer aangesloten op de netspanning nadat bleek dat de technische ruimte geen schade heeft opgelopen door de brand. De tijdelijke generatoren, die de stroomvoorziening de afgelopen dagen overeind hielden, zijn inmiddels uit bedrijf genomen.
Voor Almere 1 is de situatie complexer. De impact van de brand is daar groter, waardoor het herstel van de stroomvoorziening in fasen verloopt. De exploitant verwacht eind juni het eerste deel van dit gebouw weer op de netspanning te kunnen aansluiten. Het duurt volgens de huidige prognose tot eind juli voordat het volledige datacenter weer stabiel op reguliere netstroom draait.
Er wordt ondertussen hard gewerkt aan het achterhalen van de exacte toedracht. De specialistische afdeling is gestart met een Root Cause Analysis (RCA) om de oorzaak van de brand definitief vast te stellen en toekomstige incidenten te voorkomen.