Northwave en Hero Center lanceren nieuw platform voor training securitybewustzijn
Northwave Cyber Security en Hero Center, bekend van de game HackShield, introduceren samen CyberHeroes. Dit platform helpt bedrijven met het trainen van hun medewerkers in het herkennen van dreigingen zoals phishing en social engineering.
CyberHeroes biedt een alternatief voor traditionele e-learningmethoden door gedrag centraal te stellen. Het programma is gebaseerd op psychologie, storytelling en gamification, en vertaalt cyberveilig gedrag naar concrete acties op de werkvloer. Denk hierbij aan het melden van incidenten via een eigen meldpunt en het voeren van teamgesprekken over relevante thema’s. Zo wordt gedrag niet alleen getraind, maar ook verankerd in de dagelijkse praktijk.
Verschillende leerniveaus
Het platform werkt met verschillende leerniveaus, zodat elk leertraject aansluit op het kennisniveau van de medewerker. Dit vergroot de betrokkenheid en geeft organisaties inzicht in waar gedrag al voldoet en waar nog risico’s liggen. Het lesmateriaal wordt continu bijgewerkt door de cybersecurityspecialisten van Northwave, zodat medewerkers leren omgaan met nieuwe dreigingen.
Hero Center is verantwoordelijk voor de storytelling, de ontwikkeling van personages en de gamification van het concept. Northwave levert de inhoudelijke en actuele security-expertise en vertaalt deze kennis naar de dagelijkse praktijk van organisaties. Beide bedrijven zullen gezamenlijk de markt benaderen en marketinginitiatieven ontwikkelen.
Samenwerken met collega's
Naast verschillende leerniveaus biedt CyberHeroes de mogelijkheid om tijdens de training samen te werken met collega’s. Medewerkers kunnen ervaringen delen, elkaar uitdagen en samen missies volbrengen. Door te oefenen, te praten en elkaar scherp te houden, groeit veilig gedrag uit tot een vast onderdeel van de werkcultuur, zowel op het werk als thuis.
Inge van der Beijl, General Manager Innovation bij Northwave Cyber Security: “Leren werkt het best als je de ruimte krijgt om te experimenteren. Daarom laat CyberHeroes medewerkers in een veilige, virtuele omgeving zelf ontdekken wat er gebeurt als ze bijvoorbeeld op een phishinglink klikken. Er ontstaat geen echte schade, maar ze krijgen wél direct inzicht in de gevolgen van hun keuze. Fouten maken mag, en wordt zelfs gestimuleerd. Want wie in een veilige omgeving leert hoe een fout eruitziet, herkent die in de werkelijkheid veel sneller.”
Tim Murck, co-founder en CPO HackShield Future CyberHeroes & Hero Center: "Samen met Northwave zetten we een volgende stap in cybersecurity: weg van het verplichte doorklikken door e-learnings, naar een aanpak die mensen echt raakt en activeert. Door in te spelen op intrinsieke motivatie en speelse beleving, maken we van medewerkers niet alleen deelnemers, maar ambassadeurs die het verschil maken, op het werk én thuis."