Epiris overweegt overname Gamma Communications
Investeringsmaatschappij Epiris wil de Britse telecomaanbieder Gamma Communications overnemen via het speciaal hiervoor opgerichte Bradbury Bidco. Het bod in contanten waardeert Gamma op circa 1,015 miljard pond (ongeveer 1,079 miljard pond inclusief schuld).
Aandeelhouders van Gamma krijgen 1.120 pence per aandeel geboden. Dat is een premie van 53 procent vergeleken met de slotkoers van 7 april 2026, de dag voordat de overnamegesprekken bekend werden. Het bestuur van Gamma heeft het bod beoordeeld als eerlijk en redelijk en adviseert aandeelhouders unaniem om voor het bod te stemmen.
Gamma is een belangrijke Europese speler in zakelijke communicatietechnologie, met sterke posities in de Britse en Duitse markt. Epiris wil Gamma van de beurs halen om het bedrijf als private onderneming sneller te laten groeien. De investeerder zet in op extra investeringen in innovatie, kunstmatige intelligentie en productontwikkeling.
De overname wordt uitgevoerd via een gerechtelijk akkoord (Scheme of Arrangement) en vereist de goedkeuring van minstens 75 procent van het stemgerechtigde kapitaal. De transactie moet eveneens goedkeuring krijgen van toezichthouders en wordt naar verwachting in de eerste helft van 2027 afgerond.