Winbond neemt NOR Flash- en F-RAM-tak van Infineon over
Winbond Electronics neemt de NOR Flash- en F-RAM-activiteiten van Infineon Technologies over. Met de overname, die volledig in contanten wordt voldaan, is een basisbedrag van 1,12 miljard dollar gemoeid. Winbond wil hiermee zijn wereldwijde R&D-capaciteit en leveringsketen aanzienlijk versterken.
Na afronding van de transactie zal het onderdeel vanuit het Amerikaanse San Jose opereren als een zelfstandige entiteit onder een historische naam: Spansion.Â
"Spansion was een pionier in onze industrie met talloze technologische doorbraken. Het is een eer om deze naam weer te mogen voeren," aldus Arthur Yu-Cheng Chiao, bestuursvoorzitter en CEO van Winbond.
Met de deal haalt het bedrijf talent uit meer dan tien landen binnen. De overname is goedgekeurd door het bestuur van Winbond en wordt, afhankelijk van goedkeuring door toezichthouders, in de tweede helft van 2027 afgerond.