Redactie - 05 november 2026

EU-hof houdt CISPE-leden anoniem in zaak tegen Broadcom

Het Gerecht van de Europese Unie heeft beslist dat cloudbrancheorganisatie CISPE de namen mag achterhouden van de leden die haar rechtszaak tegen Broadcom steunen. Broadcom wilde de identiteiten van deze Europese cloudproviders achterhalen, maar het hof stak daar een stokje voor. Volgens CISPE lopen betrokken leden risico op vergelding vanwege de machtspositie van Broadcom.

EU-hof houdt CISPE-leden anoniem in zaak tegen Broadcom image

Met de uitspraak is een belangrijke procedurele hordegenomen zo meldt The Register. 

CISPE wil dat het besluit van de Europese Commissie om de overname van VMware zonder voorwaarden goed te keuren, nietig wordt verklaard.

Sinds de overname heeft Broadcom het Europese VMware-partnerkanaal drastisch ingeperkt: het aantal geautoriseerde aanbieders zakte van ruim duizend naar minder dan twintig. 

Uitgesloten partijen krijgen tot 31 maart 2027 om hun infrastructuur te verkopen of op te doeken. CISPE hoopt Broadcom met de zaak alsnog dwingen tot betere licentie- en marktvoorwaarden.

Datto- Kaseya BW+BN ServerDirect marktanalyse BW 672 x 560
TechDrinks Kloetinge

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!