Ex-werknemers ASML bieden gestolen bedrijfsgeheimen te koop aan

Voormalig werknemers van het Nederlandse ASML zijn een eigen bedrijf begonnen waarmee zij gestolen bedrijfsgeheimen van ASML te koop aanbieden. ASML waarschuwt verschillende klanten niet met het bedrijf DongFang JingYuan Electron in zee te gaan.
ASML meldt in zijn jaarverslag van 2021 dat DongFang JingYuan Electron zonder toestemming intellectueel eigendom van ASML op de markt brengt. Het bedrijf meldt zich vorig jaar bewust te zijn geworden over de activiteiten van dit Chinese bedrijf.
Klanten gewaarschuwd
In een reactie aan Tweakers meldt ASML verschillende klanten te hebben benaderd om niet met het Chinese bedrijf in zee te gaan. Om welke klanten het gaat meldt ASML niet. Ook meldt ASML zijn zorgen te hebben geuit bij de Chinese autoriteiten en de situatie nauwlettend te monitoren. Ook overweegt het bedrijf juridische stappen tegen DongFang JingYuan Electron.
Het Chinese bedrijf onderhoudt naar verluid banden met XTAL, een Amerikaans bedrijf dat in 2019 een schadevergoeding van 845 miljoen dollar moest betalen wegens bedrijfsspionage. R&D-medewerkers van XTAL hadden intellectueel eigendom van ASML gestolen via een Amerikaanse dochter van ASML. Het ging onder meer om de broncode van software op het gebied van computationële lithografie en handleidingen. XTAL ging in 2019 failliet.