Witold Kepinski - 03 mei 2023

Google datacenter Parijs heeft brand- en waterschade opgelopen

Een Google datacenter bij Parijs heeft brand- en waterschade opgelopen. Een deel van het datacenter en gehoste clouddiensten lagen hierdoor plat.

Google datacenter Parijs heeft brand- en waterschade opgelopen image

Het Google datacenter in de buurt van Parijs wordt beheerd door Global Switch. De brand werd gepubliceerd door de Franse vereniging van netbeheerders

Naar verluidt is er water binnengedrongen in de batterijruimte, mogelijk veroorzaakt door een defecte waterpomp. Hierdoor ontstond kortsluiting waardoor de batterijen in brand vlogen en een grotere brand ontstond die oversloeg naar de naastgelegen serverruimte en door de brandweer moest worden geblust. Hierdoor kon blusschuim en nog meer water in het operatiegebied terechtkomen.

Volgens de tot nu toe bekende informatie heeft de daaruit voortvloeiende storing met name gevolgen gehad voor Google-services en klanten, van wie de infrastructuur voor de 'europe-west9'-cloudregio grotendeels onder water stond. 

"Het binnendringen van water in een datacenter in europe-west9 veroorzaakte een storing in meerdere clusters die resulteerde in de sluiting van verschillende zones", zo meldt Google op zijn statuspagina.

DIC Security Day BW tm 1 juli 2025
Jamf Cybersec 2025 3 BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!