Storm Poly zorgde voor storing in Microsoft's Azure West Europe regio
De recente zomerstorm Poly in Nederland is de oorzaak geweest van een storing in Microsoft's Azure West Europe regio afgelopen week. Dit meldt het Amerikaanse IT-bedrijf in een voorlopig review van het incident.

Nederland kreeg woensdag 5 juli te maken met Poly, die met windsnelheden tot 146 kilometer per uur als een van de sterkste zomerstormen ooit in Nederland de boeken is ingegaan. Door de storm ontstond op diverse plekken schade. Ook een glasvezelkabel die de clouddatacenters van Microsoft aan elkaar verbindt werd getroffen.
Time-outs en hogere latentie
Voor klanten leiden de schade aan de verbinding op 5 juli van 09:22 tot 18:00 uur tot problemen. Zo kregen zij onder meer te maken met time-outs, een hogere latentie en packet drops.
De West Europe Region van Azure is overigens voorzien van vier onafhankelijke glasvezelkabels, die de datacenters die onderdeel uitmaken van de regio met elkaar verbinden. Het wegvallen van één van deze verbindingen leidde onder meer tot problemen doordat de verbindingen al meer capaciteit te verwerken kregen dan bedoeld. Microsoft meldt al bezig te zijn geweest met het upgraden van de capaciteit toen de storm voor problemen zorgden.
Meer informatie is hier beschikbaar.