Wouter Hoeffnagel - 18 juli 2023

Miljoenen e-mails van leger VS naar .ml-domein van Mali verstuurd

Een Nederlander die de afgelopen jaren het .ml-domein voor de Malinese overheid beheerde ontving jarenlang e-mails van het Amerikaanse leger, dat gebruik maakt van het .mil-domein. Hij nam meerdere malen contact op met het Amerikaanse leger over de verkeerd verzonden e-mails, maar zonder resultaat.

Miljoenen e-mails van leger VS naar .ml-domein van Mali verstuurd image

De Financial Times meldt dat Johannes Zuurbier, directeur van het bedrijf Mali Dili, al zo'n tien jaar lang e-mails ontvangt afkomstig van het Amerikaanse leger. Deze zijn bedoeld voor e-mailadressen op het .mil-domein, maar worden per abuis naar het .ml-domein verstuurd.

Miljoenen e-mailberichten

In totaal zou het gaat om miljoenen e-mailberichten die naar verschillende .ml-adressen zijn verstuurd. Allerlei informatie is hierbij naar het domein verstuurd. Denk daarbij aan foto's van legerbasissen, inspectierapporten en contracten, maar ook aan juridische procedures tegen personeel, interne onderzoeken en rapporten met betrekking tot financiën.

Zuurbier kaartte het probleem meermaals aan bij meerdere instanties, maar zonder resultaat. Een woordvoerder van het Pentagon meldt aan het FT dat het Amerikaanse ministerie van Defensie zich bewust is van het probleem. E-mails die vanaf het .mil-domein naar het .ml-domein worden verstuurd zouden automatisch gedetecteerd moeten worden. De verzender moet vervolgens verifiëren of het opgegeven e-mailadres correct is.

Het contract met Mali Dili voor het beheer van het .ml-domein is onlangs afgelopen. Het domein staat hierdoor weer onder direct beheer van de Malinese overheid. Het FT wijst erop dat het land nauwe banden onderhoudt met Rusland.

Hitachi Vantara Kakushin Forum BW BN GTIA Community Meeting Benelux BW + BN
Gartner BN tm 12-11-2025 - 2

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!