Wouter Hoeffnagel - 01 oktober 2014

Axis brengt zijn fysieke toegangscontrole naar Europa

Axis Communications, leverancier van netwerkvideo, stelt zijn netwerkdeurcontroller (AXIS A1001) beschikbaar op de Europese markt voor fysieke toegangscontrole. De AXIS A1001 is voorzien van ingebouwde, webgebaseerde software en een bijhorende kaartlezer.

De AXIS A1001 is sinds vorig jaar beschikbaar op de Amerikaanse markt. De producten van Axis voor fysieke toegangscontrole vormen een aanvulling op het huidige assortiment van innovatieve netwerkvideoproducten en bieden zowel partners als consumenten unieke integratiemogelijkheden. “Voor ons is dit een logische stap. Vele van onze partners hebben immers al ervaring met toegangsbeheer en willen ook op dat vlak graag met ons samenwerken. In de VS zijn onze oplossingen goed ontvangen en kregen we positieve feedback van zowel partners als eindgebruikers. Naar onze verwachtingen zal de Axis netwerkdeurcontroller even succesvol zijn op de Europese markt als in de VS”, aldus Bodil Sonesson, Vice President, Global Sales bij Axis Communications.

Voor MKB’s én grote ondernemingen
De AXIS A1001 netwerkdeurcontroller is als eerste in de markt op open IP-standaarden gebaseerd en dus perfect integreerbaar. De oplossing is zowel voor MKB’s als grotere ondernemingen toepasbaar. De AXIS A1001 is standaard voorzien van de AXIS Entry Manager-applicatie, een kant-en-klare toegangsbeheeroplossing voor het MKB, waaronder kantoren, industriële bedrijven en detailhandel. De unit maakt het mogelijk tot tien deuren te bedienen.

De Application Development Partners (ADP) van Axis die inspelen op specifieke behoeften van grotere ondernemingen kunnen dankzij de open interface van de AXIS A1001 nieuwe applicaties programmeren. 25 Axis ADP partners bieden inmiddels geavanceerde mogelijkheden aan op het gebied van toegangsbeheer, waaronder video-integratie.

Axis partners met de juiste expertise
Arjan Bouter, Sales Director bij Nedap Security Management: ”Fysieke beveiligingssystemen gaan steeds meer lijken op IT-systemen. Hierbij is de compatibiliteit met niet-merkgebonden hardware en open standaarden al jarenlang een logisch gegeven. De nieuwe AXIS A1001 netwerkdeurcontroller sluit hier naadloos bij aan.” Hij vervolgt: ”Gebruikers krijgen voortaan ook volledige toegang tot Nedap’s krachtige AEOS Security Management Software, iets wat mogelijk is doordat beide bedrijven dezelfde filosofie hanteren bij het ontwikkelen van hun oplossingen. Zowel Axis Communications als Nedap ontwikkelen namelijk open systemen en beiden gebruiken reeds bestaande standaarden. Onze roadmaps zijn compatibel met elkaar.”

Forescout 15/05/2025 t/m 23/05/2025 BW EGP 06/05/2025 t/m 03/06/2025 BW
Gartner BN tm 12-11-2025 - 4

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!