Exor neemt belang in Koninklijke Philips
Koninklijke Philips, speler op het gebied van gezondheidstechnologie, en Exor NV, een in Nederland aan de Zuidas in Amsterdam gevestigde gediversifieerde houdstermaatschappij waarin de familie Agnelli een controlerend belang heeft,, kondigen aan dat zij een relatieovereenkomst zijn aangegaan als als gevolg waarvan Exor een belang van 15% in Philips heeft gekocht. Deze investering door Exor ondersteunt volledig het leiderschap, de strategie en het waardecreatiepotentieel van Philips en stelt Exor in staat één lid voor te dragen voor de Raad van Commissarissen van Philips. De overname komt nadat de aandelen van Philips in waarde zijn gedaald, onder andere door claims rond mankementen aan appratuur voor mensen met slaapapneu.

De twee partijen melden in een persbericht: 'De strategie en het waardecreatieplan van Philips met duurzame impact zijn gebaseerd op het doel om de gezondheid en het welzijn van mensen te verbeteren door middel van zinvolle innovatie. Het bedrijf heeft leidende marktposities in aantrekkelijke marktsegmenten voor gezondheidstechnologie, mogelijk gemaakt door een innovatief portfolio en een sterk klantenbestand.
Exor streeft ernaar geweldige bedrijven op te bouwen die stabiele en toegewijde ondersteuning bieden voor hun langetermijnplannen voor waardecreatie. De besprekingen tussen Exor en Philips werden geïnitieerd in de context van de uitgesproken interesse van Exor om zijn aanwezigheid in de sectoren gezondheidszorg en technologie te vergroten. De investering van Exor in Philips zal niet leiden tot aandelenverwatering en is uitgevoerd door middel van aandelenaankopen op de markt en een overeenkomst met een grote financiële instelling.
De relatieovereenkomst omvat de toezegging van Exor om een langetermijn minderheidsinvesteerder te zijn en het recht om één lid voor te dragen aan de Raad van Commissarissen, evenals verschillende gebruikelijke voorwaarden. Hoewel Exor niet van plan is om op korte termijn nog meer Philips-aandelen te kopen, bepaalt de relatieovereenkomst dat Exor na verloop van tijd naar eigen goeddunken haar deelname kan verhogen tot een maximum van 20% van het uitstaande gewone aandelenkapitaal van Philips. De relatieovereenkomst is hier te vinden .
Roy Jakobs, CEO van Royal Philips, zei: “De investering van Exor in Philips, hun langetermijnvisie en toegenomen focus op gezondheidszorg en technologie passen goed bij onze strategie en ons substantiële waardecreatiepotentieel. Met onze marktleidersposities en mensgerichte innovatiecapaciteiten is Philips goed gepositioneerd om ons doel te verwezenlijken om de gezondheid en het welzijn van mensen te verbeteren en waarde te creëren voor alle belanghebbenden.”
Feike Sijbesma, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Koninklijke Philips, zei: “We verwelkomen Exor als langetermijninvesteerder in Philips. Ze hebben een succesvolle staat van dienst en een duidelijke strategie om te groeien en zich te ontwikkelen in de gezondheidszorg en technologie. De substantiële investering van Exor onderstreept hun vertrouwen in de transformatie van Philips tot een technologiebedrijf voor de gezondheidszorg en het groei- en waardepotentieel ervan.”
John Elkann, CEO van Exor, merkte op: “De weg van verandering die Philips de afgelopen jaren is ingeslagen, heeft geleid tot een bedrijf dat twee gebieden combineert – gezondheidszorg en technologie – waar we ons voor inzetten. Onze gesprekken hebben de sterke en positieve afstemming bevestigd tussen onze langdurige, ondersteunende benadering van onze bedrijven en de ambitieuze plannen van Philips onder voorzitterschap van Feike Sijbesma en het executive team onder leiding van Roy Jakobs.”