Apple ziet beurswaarde dalen na verbod voor Chinese ambtenaren
Apple ziet zijn beurswaarde flink dalen nadat het gebruik van iPhones door Chinese ambtenaren verder aan banden is gelegd. Het Amerikaanse bedrijf verloor in twee dagen tijd zo'n 190 miljard dollar, omgerekend 177 miljard euro, aan waarde.

De daling volgt op het nieuws dat de Chinese overheid het gebruik van smartphones van buitenlandse makelij door ambtenaren verder aan banden legt. Bloomberg meldde dat dit verbod ook van toepassing is op personeel van Chinese staatsbedrijven. Slechts nieuws voor Apple, voor wie China een belangrijke afzetmarkt is.
Woensdag zag het Amerikaanse techbedrijf zijn beurswaarde al met vier procent dalen. Donderdag kwam daar een daling van nog eens drie procent bovenop. Het aandeel is nu ongeveer net zoveel waard als enkele weken geleden. Dit dankzij een waardestijging die Apple vorige maand nog noteerde.