Google ziet kansen met satellietmaker Space Exploration Technologies (SpaceX)
Google gaat volgens Amerikaanse media naar verluidt investeren in satellietmaker Space Exploration Technologie (SpaceX), die ambities heeft om via een netwerk van satellieten tegen lage kosten internet toegang te bieden, zoasl in derde wereldlanden.
SpaceX wordt inmiddels al ondersteund door Elon Musk, de ondernemer achter elektrische autofabrikant Tesla, die onlangs geschetste plannen voor SpaceX om honderden satellieten te lanceren in een lage baan om de aarde om internet connectiviteit te bieden in regio's waar dat nog niet is. Musk zegt tegen BusinessWeek dat het satellietnetwerk 10 miljard dollar zal kosten en binnen vijf jaar klaar is. SpaceX bouwt ook een eigen navigatie en vlucht-control systeem voor ruimtevaartuigen, elementen die kunnen worden gebruikt in de satellieten.
Virgin Group
Het nieuws volgt op de aankondiging door Virgin Group en Qualcomm dat ze een samen OneWeb lanceren, een netwerk van satellieten met internetdiensten. Er zijn al internetaanbieders via satellietnetwerken zoals Globalstar, Iridium, Teledesic en Skybridge.
Google heeft als doel de beschikbaarheid van het internet wereldwijd te verhogen. Onder andere met drone-technologie en het Project Loon initiatief met helium gevulde ballonnen die in de atmosfeer van de aarde hangen. Facebook is overigens ook bezig drone en satelliet-technologie wereldwijd uit te rollen als onderdeel van haar Internet.org initiatief.
Door: Witold Kepinski