Dell Technologies omzet stijgt door overname van EMC

Dell Technologies zag zijn omzet in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar 2018 stijgen naar 17,8 miljard dollar. Het operationeel verlies bedroeg 1,5 miljard dollar.
Het Client Solutions Group (CSG) onderdeel zag de met 6,2 procent stijgen naar een omzet van 9,1 miljard dollar door meer vraag naar Dell PCs en notebooks. De operationele winst daalde met 3 procent naar 374 miljoen dollar.
Server Storage Networking
De Infrastructure Solutions Group (ISG) zag de omzet met 91 procent stijgen naar 6,9 miljard dollar. Dat werd mede mogelijk gemaakt door de overname van EMC. Er werd 3,2 miljard dollar omzet met servers en networking gedaan. De storage omzet was goed voor 3,7 miljard dollar. De VMWare omzet bedroeg 1,7 miljard dollar. De operationele winst steeg met 68 procent naar 323 miljoen dollar. Dell meldt verder dat het 7,1 miljard dollar aan schulden heeft afgelost sinds de overname van EMC.
Dell EMC World
Dell meldt verder dat de Dell EMC World 2017 conferentie in Las Vegas, dat begin mei plaatsvond, een groot succes was. Er werden veertig producten gelanceerd, zoals de 14e generatie Dell EMC PowerEdge servers, all-flash en hybride storage systemen, flexibele consumptiemodellen en een Artificial Intelligence (AI) platform voor vrouwen met eigen bedrijven. Verder meldt het bedrijf goed bezig te zijn met investeringen in startups via Dell Technologies Capital.
Tot slot meldt Dell dat door een tekort aan memory en SSD hardware de prijzen daarvan stijgen en dat dit wordt doorberekend in prijzen van PCs en servers.
Door: Witold Kepinski