Arista Networks koopt VeloCloud SD-WAN portfolio van Broadcom
Arista Networks, leverancier van cloud- en kunstmatige intelligentie (AI) netwerkoplossingen, heeft een reeks nieuwe AI-gedreven producten voor ondernemingen aangekondigd. Deze omvatten uitgebreide schakel-, Wi-Fi 7 access point- en WAN-mogelijkheden. Tegelijkertijd heeft Arista de VeloCloud SD-WAN portfolio overgenomen van Broadcom. Deze combinatie van innovaties is bedoeld om operationeel gemak te bieden door middel van 'zero touch operations', proactieve monitoring en geautomatiseerde probleemoplossing binnen de gehele reeks van 'client-to-cloud' netwerkdomeinen.

De stap van Arista volgt op de toenemende behoefte van organisaties om concrete bedrijfswaarde te halen uit generatieve en agentieve AI. Dit leidt volgens Arista Networks tot een 'centers of data'-strategie waarbij algoritmes en modellen worden gekoppeld aan gedistribueerde data-opslaglocaties binnen de gehele onderneming, van datacenters tot campussen, bijkantoren en externe vestigingen. Betrouwbare, altijd-beschikbare netwerken met ingebouwde beveiliging worden hierdoor essentieel geacht. Arista streeft ernaar deze uitdaging aan te gaan met een groeiend aanbod van hardware- en softwareoplossingen die geoptimaliseerd zijn voor diverse klantbehoeften.
Branchactiviteiten
VeloCloud biedt cloud-geleverde SD-WAN-oplossingen met geïntegreerde beveiliging, wat een aanvulling vormt op Arista's bestaande bedrade en draadloze schakelportfolio. De VeloCloud-oplossingen omvatten diverse 'edge'-hardwareplatforms met geïntegreerde beveiligde firewalls en applicatie-geoptimaliseerde SD-WAN, beschikbaar met opties voor geïntegreerde Wi-Fi en/of 5G mobiele connectiviteit. Deze portfolio is bedoeld om Arista-klanten meer keuze en prestaties te bieden voor wereldwijde WAN-diensten, ter interconnectie van datacenters en gedistribueerde kantoorlocaties, en als aanvulling op Arista's bestaande CloudEOS routing stack en high-end 7000-serie WAN-routers.
Alan Davidson, CIO van Broadcom Inc., merkte op: "We hebben Arista en VeloCloud in productieomgevingen gebruikt. De toevoeging van de VeloCloud edge versterkt en schaalt het bedrijfs-WAN-netwerk."
Arista introduceert tevens de AWE-7220R WAN-router met regionale connectiviteit. Samen met de eerder aangekondigde AWE-7230R en AWE-7250R systemen kunnen klanten hiermee een hub-spine en VeloCloud micro-edge WAN-topologie bouwen.
AI-gedreven campus- en branchcentra
Het nieuwe campusportfolio van Arista omvat geavanceerde Power over Ethernet (PoE) mogelijkheden in een compacte switch en een breder scala aan kosteneffectieve Wi-Fi 7 binnen- en buiten-access points voor branchimplementaties. Dit ondersteunt nieuwe IoT-toepassingen, zoals Electronic Shelf Labels (ESL).
Belangrijke toevoegingen aan de switching- en draadloze portfolio zijn:
- Een nieuwe compacte, fanloze 12-poorts PoE-switch (60W-compatibel) binnen de 710-familie van access switches, ontworpen voor externe kantoren en bijkantoren.
- Een nieuw robuust buiten-Wi-Fi 7 access point, de O-435, ontworpen voor zware industriële en buitenomgevingen, met een 2x2 tri-radio en een vierde dedicated tri-band multifunctionele radio.
- Een nieuw instapmodel 2x2 tri-radio Wi-Fi 7 indoor access point, de C-400, gericht op kosteneffectieve, grootschalige door serviceproviders beheerde (MSP) branchomgevingen, inclusief MKB, 'multi-dwelling units' en kleine externe kantoren.
Zero Trust netwerken voor de branch
Arista CloudVision AGNI (CV AGNI) ondersteunt nu een volledig on-premises implementatiemodel. Dit stelt klanten met strikte regelgevende en datacompliance-eisen in staat om te profiteren van eenvoudige, schaalbare en veilige AI-gedreven netwerktoegangscontrole, van grote campussen tot gedistribueerde locaties. De nieuwe 1G en 10G virtuele ZTX-platforms breiden Arista MSS identiteitsgebaseerde microsegmentatie uit naar externe bijkantoren en kleine campussen.
Beschikbaarheid
De O-435 en C-400 access points worden verzonden in Q2 2025. De 710XP switch zal begin Q3 2025 worden verzonden. De AWE-7220R WAN-router en de on-premises CloudVision AGNI en Arista MSS virtuele ZTX appliances zijn reeds beschikbaar.