Witold Kepinski - 14 juli 2025

Telefónica Germany stopt met VMware vanwege hoge kosten

Telefónica Germany heeft de ondersteuning voor zijn VMware-infrastructuur overgedragen aan Spinnaker. Deze beslissing volgt op een aanbod van Broadcom, de nieuwe eigenaar van VMware, dat vijf keer hoger was dan de voorgaande kosten.

Telefónica Germany stopt met VMware vanwege hoge kosten image

Telefónica betaalde de afgelopen drie jaar al tussen de 5 en 8 miljoen euro voor VMware-ondersteuning zo meldt The Register.

Volgens Telefónica was het nieuwe abonnementsmodel van Broadcom, dat veel onnodige software omvat, de reden voor de breuk.

Telefónica, dat momenteel 8752 virtuele machines draait, werkt nu aan een volledig exitprogramma dat naar verwachting eind 2026 voltooid zal zijn. 

Deze situatie rond hoge weerspiegelt vergelijkbare problemen bij andere grote organisaties zoals Rijkswaterstaat, die een rechtszaak won tegen Broadcom.

Omada 10/07/2025 t/m 17/07/2025 BN + BW MSP Show 18/06/2025 t/m 31/07/2025 BN + BW
Omada 10/07/2025 t/m 17/07/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!