Witold Kepinski - 13 augustus 2025

Ceconomy meldt sterke winstverbetering

Ceconomy, het moederbedrijf van onder meer MediaMarkt en Saturn, heeft een sterke winstverbetering laten zien in de eerste negen maanden van het boekjaar 2024/25. De aangepaste EBIT steeg met 56 miljoen euro tot 258 miljoen euro. De totale omzet van de groep nam met 2,2% toe tot 17,6 miljard euro. Gecorrigeerd voor valuta-effecten en portfoliowijzigingen bedroeg de omzetstijging zelfs 5,5%.

Ceconomy meldt sterke winstverbetering image

In het derde kwartaal van 2024/25 boekte het bedrijf een aangepaste EBIT van -31 miljoen euro, een verbetering van 20 miljoen euro ten opzichte van het voorgaande jaar. De omzet daalde in dit kwartaal echter met 2,3% tot 4,8 miljard euro. Dit had te maken met effecten van de toepassing van de IAS 29-regelgeving in Turkije, dat geldt als een hyperinflatoire economie. Zonder deze effecten steeg de omzet met 5,1% zo meldt Ceconomy.

De online verkopen presteerden in de eerste negen maanden uitstekend met een stijging van 10,2%, wat het aandeel van onlineverkoop in de totale omzet deed toenemen tot 26,4%. Het bedrijf zag ook een sterke groei in de verkoop van "Operational Services & Solutions", dat met 11,2% toenam tot 985 miljoen euro.

Ceconomy verwacht voor het hele boekjaar 2024/25 een gematigde stijging van de omzet en een aangepaste EBIT van rond de 375 miljoen euro. De directie stelt dat deze positieve ontwikkeling de strategische richting van het bedrijf bevestigt.

Gartner BN tm 12-11-2025 - 1

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!