Apple hoeft ACM-dwangsom wegens App Store-commissie voorlopig niet te betalen
Apple hoeft een last onder dwangsom die het door de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) opgelegd kreeg wegens de commissie die het in rekening brengt bij aanbieders van datingapps niet te betalen. De toezichthouder kondigt aan met Apple in gesprek te zijn en met het oog op deze gesprekken de handhaving van het besluit uit te stellen.
De zaak draait om de commissie die Apple in rekening brengt aan ontwikkelaars die in zijn appwinkel apps aanbieden aan Apple-gebruikers. De ACM oordeelde in 2021 dat de wijze waarop Apple dit doet in strijd is met de Digital Markets Act (DMA). Het Amerikaanse techbedrijf moet zijn werkwijze aanpassen en kreeg van de ACM een last onder dwangsom opgelegd. Dit besluit is in juni bevestigd door de rechtbank Rotterdam.
De waakhond meldt nu met Apple in gesprek te zijn over het besluit. "Onderdeel van dit gesprek is ook de commissie van Apple waar het ACM-besluit op ziet. Apple heeft hoger beroep ingesteld tegen de eerdere uitspraak van de rechtbank Rotterdam over het ACM-besluit. De ACM stelt daarom handhaving van haar last onder dwangsom over de commissie van Apple uit tot zes weken na uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb)."