Wouter Hoeffnagel - 24 juli 2026

Oracle en het Amerikaanse leger sluiten miljardencontract

Oracle sluit een contract van bijna 7 miljard dollar met het Amerikaanse ministerie van Defensie, het Pentagon, voor een periode van maximaal tien jaar. Het contract, dat is onderhandeld door het Department of the Navy, moet de versnipperde aankoop van on-premises softwarelicenties binnen het Pentagon bundelen in één overzichtelijke overeenkomst. Hiermee hoopt het ministerie de kosten te verlagen door de gefragmenteerde inkoop te stroomlijnen.

Oracle en het Amerikaanse leger sluiten miljardencontract image

De Enterprise Software Agreement dekt de gehele organisatie van het Pentagon, inclusief de Amerikaanse Kustwacht en de inlichtingengemeenschap. Het contract heeft een looptijd van vijf jaar, met een optie voor nog eens vijf jaar, en richt zich op het gebruik van Oracle’s on-premises computercapaciteit.

In mei sloot het Pentagon ook al een omvangrijke deal met Microsoft, ter waarde van 9,69 miljard dollar. Dit contract, met een looptijd van vijf jaar, bundelt eveneens de versnipperde softwarelicenties van Microsoft en andere aanbieders binnen het leger, de inlichtingendiensten en de Kustwacht.

Clickhouse BN + BW Copaco BN + BW
Clickhouse BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!