Witold Kepinski - 24 maart 2021

Adam Selipsky wordt nieuwe CEO van AWS

Adam Selipsky wordt nieuwe CEO van AWS image

Amazon heeft Adam Selipsky, de huidge ceo van Tableau, aangesteld als de nieuwe ceo van zijn cloud onderdeel Amazon Web Services (AWS). Selipsky vervangt Andy Jassy, de CEO van AWS die nu baas is van Amazon omdat oprichter Jeff Bezos stopt als ceo.

Jassy stuurt in een e-mail naar AWS-medewerkers om de nieuwe rol van Selipsky te bevestigen:

Ik wil delen dat Adam Selipsky de volgende CEO van AWS wordt.

Adam is geen nieuw gezicht voor AWS. In 2005 was Adam een van de eerste VP's die we inhuurden bij AWS, en hij leidde de verkoop, marketing en ondersteuning van AWS gedurende 11 jaar (evenals enkele andere gebieden zoals onze AWS Platform-services voor een tijdje). Adam werd toen de CEO van Tableau in 2016 en leidde Tableau de afgelopen 4,5 jaar. Tableau kende aanzienlijk succes tijdens Adams tijd als CEO - de waarde van het bedrijf verviervoudigde in slechts een paar jaar, Tableau stapte door een fundamentele verandering van het bedrijfsmodel over van eeuwigdurende licenties naar abonnementslicenties, en het bedrijf werd uiteindelijk in 2019 overgenomen door Salesforce in een van de grootste software-acquisities in de geschiedenis. Na de overname bleef Adam de CEO van Tableau en maakte hij deel uit van het Executive Leadership Team van Salesforce.

Adam brengt een sterk beoordelingsvermogen, klantobsessie, teambuilding, vraaggeneratie en CEO-ervaring naar een reeds zeer sterk AWS-leiderschapsteam. En omdat hij al 11 jaar zo'n senior rol bij AWS bekleedt, kent hij onze cultuur en ons bedrijf goed.

Met een omzetrendement van $ 51 miljard dat met 28% op jaarbasis groeit (dit waren de cijfers voor het vierde kwartaal van 2020 die we voor het laatst openbaar hebben gedeeld), is het gemakkelijk om te vergeten dat AWS zich nog in de allereerste stadia bevindt van wat mogelijk is. Op dit moment vindt minder dan 5% van de wereldwijde IT-uitgaven in de cloud plaats. Dat gaat de komende jaren substantieel veranderen. We hebben nog veel meer te verzinnen voor klanten, en we hebben een zeer sterk leiderschapsteam en een groep bouwers om het voor elkaar te krijgen. Ik ben opgewonden over wat ons te wachten staat.

Andy

PS Adam keert op 17 mei terug naar AWS. We zullen de daaropvolgende weken doorbrengen met samen overstappen voordat we de verandering ergens in Q3 doorvoeren.

NextNovate 07/07/2025 t/m 14/07/2025 BN + BW MSP Show 18/06/2025 t/m 31/07/2025 BN + BW
NextNovate 07/07/2025 t/m 14/07/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!