Microsoft Dynamics CRM Online groeit maar er is wel meer klantbehoud nodig
Microsoft Dynamics CRM Online groeit stevig door, steeds meer klanten maken gebruik van customer relation management software. Maar het percentage klanten dat na een jaar afhaakt is nog te hoog en dat moet worden teruggebracht.
Dit zegt Andries Klumpenaar (foto), business development manager CRM Online bij Microsoft tijdens een sessie voor Nederlandse resellers tijdens de Worldwide Partner Conference 2013 (WPC) in Houston.
Inmiddels gebruikt meer dan 10 procent van de Dynamics CRM klanten de online versie. Komend jaar moeten partners er voor zorgen dat het percentage 25 procent wordt. 80 procent van de nieuwe klanten zijn online gebruikers, aldus Klumpenaar.
Mobile, Social, Cloud en Big Data
Klumpenaar beaamt de voorspelling van onderzoeksbureau Gartner dat de CRM-markt groter wordt dan de ERP-markt. "De core CRM-markt is goed voor 13 miljard dollar en groeit gemiddeld met 7 procent naar een omzet van 16 miljard dollar in 2015. Een uitgelezen kans voor Microsoft Dynamics CRM partners om hierop in te springen in combinatie met Microsoft-toepassingen op het gebied van mobile, social, cloud en Big Data. Daarbij wordt CRM vaker verkocht buiten de IT-afdeling of CIO, bijvoorbeeld aan de chief marketing officer (cmo)."
Klumpenaar is blij met de groeicijfers maar maakt zijn partners wel duidelijk dat klanten na een jaar Dynamics CRM Online moeten blijven gebruiken. "De churn rate is 40 procent en dat moet naar 20 procent."
Door: Witold Kepinski