Arcitecta en Spectra Logic bundelen krachten
Arcitecta is in 1998 Melbourne Australië opgericht en heeft als doelstelling technologie te ontwikkelen die organisatie in staat stelt om grote volumes aan data te beheren. Hiertoe heeft men een ongekende schaalbaarheid in het product geïmplementeerd. De Arciteta-technologie zit in Arcitecta Mediaflux, een oplossing om data te beheren, rubriceren en analyseren op basis van enkel de metadata. Cruciaal in het concept is dat men niet in de dataflow zit, maar alleen de focus op de meta-data heeft. De Arcitecta Mediaflux ligt daarom als een schil over de bestaande storage heen. Het is daarmee een uitgelezen hulpmiddel om data die al in een data store zit meerwaarde te laten genereren. Tegenwoordig wordt de informatie in de opgeslagen data als het goud van een onderneming gezien.

Arcitecta blijkt een bijzonder innovatieve onderneming te zijn die financieel sinds de oprichting op eigen benen weet te staan. De commerciële slagkracht is echter voor verbetering vatbaar en daar kwam de hulp van Spectra Logic, die met zijn BlackPearl een flexibele en schaalbare data storage oplossing (NAS) in huis heeft, als gegoten.
Tijdens de recente IT Press Tour kwam Bob Murphy (foto boven), de VP van Arcitecta, toelichten hoe beide bedrijven een vernieuwende propositie in de NAS-markt kunnen realiseren.
Bob Murphy: "De Arcitecta Mediaflux gecombineerd met Spectra Logic’s BlackPearl NAS-oplossing biedt high-performance scale-out NAS." BlackPearl, een datastore gebouwd als interface naar tape, is al jaren een vooruitstrevende oplossing om S3 op tal van omgevingen te ondersteunen. Het is daarmee en daarmee een sterke implementatie voor een NAS. BlackPearl is een scale-up systeem. Arcitecta's MediaFlux software behandelt een individuele BlackPearl als een grote storage drive en kan op deze manier veel BlackPearls gebruiken, waardoor het een scale-out systeem is. Daar wacht de markt dus op.
Recent heeft Spectralogic het systeem voorzien van een flash-versie die als buffer (cache) tussen de tapebibliotheek en de applicatie zit. Spectra Logic's David Feller (foto beneden), VP product management and solutions engineering was duidelijk: "All-flash BlackPearl is een cache naar andere BlackPearl S3 of tape gateway systemen." Bestaande BlackPearl-producten waren allemaal op harddisk gebaseerd en het gateway concept werd uitgebreid om een on-premises S3 object store, de S3 Standard Disk en S3 IA/GIR Disk, een on-premise Glacier (Infrequent Access) equivalent te creëren. De componenten voor een volwaardig AWS-alternatief helemaal in eigen beheer. En dat alles op het moment dat on-prem S3 Glacier steeds meer aandacht krijgt van de klanten.

Foto: David Feller, Spectra Logic
Door: Hans Steeman