Wouter Hoeffnagel - 17 juli 2023

Russisch ministerie legt gebruik iPhones aan banden

Het Russische ministerie voor Industrie legt het gebruik van iPhones aan banden. Aanleiding hiervoor zijn zorgen over spionage voor de Amerikaanse overheid via apparatuur van Apple.

Russisch ministerie legt gebruik iPhones aan banden image

Het Russische staatspersbureau TASS meldt dat het verbod op iPhones vandaag is ingegaan bij het ministerie. Naast het ministerie voor Industrie zouden ook andere Russische ministeries aan een dergelijk verbod werken.

FSB al langer bezorgd over gebruik iPhones

De Financial Times meldt dat het gebruik van iPhones de Russische inlichtingendienst FSB al langer zorgen baart. In de praktijk zouden veel Russische ambtenaren met iPhones werken, waardoor zij terughoudend zijn met een dergelijke verbod.

Rusland werkt al langer aan het afbouwen van zijn afhankelijkheid van buitenlandse software. Aanleiding hiervoor is de oorlog in Oekraïne. In reactie hierop namen diverse bedrijven maatregelen tegen Rusland, bijvoorbeeld door de levering van producten stil te leggen. Hieronder valt ook software. Rusland werkt daarom aan alternatieven voor Westerse software en staat daarnaast softwarepiraterij toe.

DIC Security Day BW tm 1 juli 2025 Portland Europe BW tm 22-05-2025
Jamf Cybersec 2025 3 BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!