Paessler neemt ITPS Group over
Leverancier van IT-, OT- en IoT-monitoringoplossingen Paessler neemt het Zwitserse technologiebedrijf ITPS over. ITPS Group is een IT-dienstverlener die zich richt op het ontwerpen, implementeren en beheren van mixed media-netwerken. Het bedrijf heeft dochterondernemingen in Zwitserland, Tsjechië en Roemenië en bedrijfsactiviteiten in India.

ITPS brengt haar softwareproducten op de markt onder de naam CORP-IT. Het bedrijf is gevestigd in Frauenfeld, Zwitserland en is opgericht door Thomas Wächter, een ondernemer uit Baden, Duitsland. ITPS is al jaren een Paessler Alliance Partner en Paessler Gold Partner.
Nieuwe productnamen
Paessler wil drie oplossingen van ITPS verder ontwikkeld. De producten gaan op in het portfolio van Paessler en krijgen een nieuwe productnaam:
- PRTG SLA Reporter: biedt rapportagemogelijkheden voor service level agreements (SLA), gebaseerd op historische statusgegevens. Gebruikers kunnen gedetailleerde SLA-rapporten creëren die uptime/downtime-waarden en hoofdoorzaken voor uitval kunnen weergeven. De gegevens worden opgeslagen in een MS SQL-database, wat de integratie met third-party tools makkerlijker maakt. De rapporten bieden inzicht in de naleving van SLA's.
- PRTG Data Exporter: een desktoptoepassing die werken met metrische bewakingsgegevens van PRTG en deze integreren in een databasebeheersysteem vereenvoudigt. Klanten kunnen gegevens van meerdere PRTG-servers combineren in één database en deze gegevens toegankelijk maken voor externe tools, rechtstreeks via de database zonder API. Het ondersteunt MS SQL en MySQL en maakt integratie met tools zoals Microsoft Power BI of Grafana mogelijk.
- PRTG Database Observer: voegt nieuwe databasetypen toe aan de databasemonitoringmogelijkheden van PRTG, zoals SAP HANA en IBM DB2. Het maakt gedetailleerde monitoring van aanvullende relationele databasesystemen mogelijk en biedt vooraf gedefinieerde SQL-query's van database-experts. Gebruikers kunnen query's beheren en testen in een speciale Windows-toepassing. Het monitoren van kritieke database metrieken helpt bij het optimaliseren van prestaties en verbeteren van de gebruikerservaring.
De producten van ITPS Group zijn vanaf het vierde kwartaal van 2023 onder de Paessler-merknaam beschikbaar.