Redactie - 14 juni 2015

Kaspersky Lab aangevallen door staatsvirus Duqu 2.0

Kaspersky Lab, een Russische anti-virus leverancier, zegt aangevallen te zijn door een hardnekkig virus genaamd Duqu 2.0 dat alleen door een staat zou kunnen zijn ontwikkeld. Symantec meldt ook van een geavanceerde cyberspionage aanval in een blog.

Na analyse lijkt Duqu 2.0 op het virus dat Iraanse kerninstallaties op de korrel nam. Duqu 2.0 wist zich te verspreiden via Microsoft Software Installer files en richtte zich op de Kaspersky Lab Secure Operating System, Kaspersky Fraud Prevention, Kaspersky Security Network en Anti-APT solutions en diensten.

Duqu 2.0 wordt gebruikt wanneer topleiders van landen bijelkaar komen om te snuffelen in data, zoals Wifi-netwerken. Volgens Kaspersky onder andere tijdens onderhandelingen in Zwitersland over het Iraans atoomprogramma en tijdens de 70-jarige herdenking van de bevrijding van het vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in Polen.

Lees meer hier.

 

 

Gartner BN tm 12-11-2025 - 4

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!