Eveline Meijer - 03 oktober 2024

Amerikaanse overheid verdeelt 100 miljoen dollar voor AI voor chipmaterialen

Het Amerikaanse handelsministerie is van plan om 100 miljoen dollar uit te reiken aan projecten die het gebruik van AI stimuleren om nieuwe, duurzame materialen voor halfgeleiders te ontwikkelen.

Amerikaanse overheid verdeelt 100 miljoen dollar voor AI voor chipmaterialen image

Het ministerie heeft een budget van 52,7 miljard dollar voor subsidies rondom chipproductie en -onderzoek, schrijft Reuters. Daarvan wil het 100 miljoen dollar gebruiken om universiteiten, nationale laboratoria en de private sector te helpen bij de ontwikkeling van AI-gestuurde autonome experimenten voor duurzame halfgeleiderproductie.

Het doel is uiteindelijk dat er minder tijd nodig is om nieuwe materialen voor halfgeleiders te ontwikkelen. Ook is de hoop dat de ontwikkelde materialen minder van de schaarse middelen nodig hebben die nu veelal gebruikt worden bij de ontwikkeling van halfgeleiders. 

DIC Security Day BW tm 1 juli 2025 MSP Show 18/06/2025 t/m 31/07/2025 BN + BW
Gartner BN tm 12-11-2025 - 2

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!