Witold Kepinski - 14 november 2016

Converged Systems markt groeit met 12 procent naar 2,9 miljard dollar

De Converged Systems markt groeide in het tweede kwartaal met 12 procent naar 2,9 miljard dollar. Er werd 1,693PB aan storage capaciteit verkocht, dat is een groei van 32 procent. Dit meldt onderzoeksbureau IDC in zijn Worldwide Quarterly Converged Systems Tracker.

Partners en leveranciers die een nauwe relatie met klanten hebben en hen converged systems verkopen kunnen rekenen op verdere groei aldus Kevin M. Permenter, senior research analyst, computing platforms bij IDC. Het onderzoeksbureau verdeelt de converged systems markt in vier categorieën: integrated systems, certified reference systems, integrated platform en hyperconverged systems.

In het tweede kwartaal groeiden de integrated infrastructure (+4,7 procent) en certified reference systems (54,8 procent) markten samen naar een omzet van 1,6 miljard dollar. EMC leidt deze gecombineerde markt met 699,58 miljoen dollar omzet met een marktaandeel van 43 procent. Dat zijn onder andere de VCE Vblock oplossingen. Op de tweede plaatst staan Cisco en NetApp die samen de FlexPod leveren. Op de derde plaats staat HPE.

De markt voor Integrated platform systemen daalde met 3,5 procent naar 864.09 miljoen dollar. Deze markt pakt 29,1 procent marktaandeel in de totale converged systems markt. Oracle leidt deze markt met een omzet van 481,97 miljoen dollar met 55,8 procent marktaandeel. Op de tweede plaats staat HPE die sterk wist te groeien.

De verkoop van hyperconverged systemen groeide met 137,5 procent naar 480,62 miljoen dollar. Deze markt heeft een aandeel van 16,2 procent in de converged systems markt.

WK

Okta BM + BN Palo Alto Networks BW + BN
Okta BM + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!