Western Digital start boekjaar met 55 procent omzetgroei
Western Digital heeft het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2027 afgesloten met een omzet van 4,38 miljard dollar. Dat is een stijging van 55 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
De nettowinst per aandeel (non-GAAP) steeg met 161 procent naar 4,64 dollar, aangedreven door een sterke vraag naar opslagcapaciteit en hogere prijzen.
De operationele kasstroom kwam uit op 1,60 miljard dollar, waarvan 1,38 miljard dollar aan vrije kasstroom overbleef. De brutomarge (non-GAAP) klom naar 58,1 procent. Vanwege de sterke resultaten verhoogt het bedrijf het kwartaaldividend met 17 procent naar 0,175 dollar per aandeel.
Voor het tweede kwartaal verwacht topman Irving Tan dat de groei doorzet, met een verwachte omzet van circa 5,1 miljard dollar. Dat betekent een jaar-op-jaar stijging tussen de 66 en 72 procent.