Witold Kepinski - 25 februari 2019

Ericsson en Intel tonen live demo van 4G + 5G dynamic spectrum sharing

Ericsson geeft op Mobile World 2019 een live demonstratie van de eerste activering van Ericsson Spectrum Sharing met een Intel 5G-device. De demo laat zien dat 4G- en 5G-verkeer gelijktijdig kan worden uitgevoerd op dezelfde frequentieband.

Dankzij unieke intelligente planningsalgoritmen deelt de Ericsson Spectrum Sharing-software dynamisch het spectrum tussen 4G en 5G binnen dezelfde frequentieband op basis van de actuele verkeersvraag. De oplossing is beschikbaar op alle Ericsson Radio System-producten sinds 2015 en jonger.

Per Narvinger, Head of Product Area Networks bij Ericsson zegt: “Dankzij onze nieuwe Spectrum Sharing-oplossing kunnen serviceproviders op een slimme, flexibele en snelle manier 5G introduceren en toevoegen binnen bestaande 4G-carriers. Met deze innovatie van Ericsson kunnen onze klanten hun 5G-propositie versterken terwijl ze blijven investeren in 4G, met de zekerheid dat deze investeringen toekomstvast zijn en de capaciteit van 4G niet wordt beïnvloed door de introductie van 5G”.

Met Ericsson Spectrum Sharing wordt elke milliseconde de verdeling van de gelijktijdige 4G- en 5G-capaciteit aangepast om een optimale prestatie te garanderen voor elke mix van 4G- en 5G devices in het netwerk. Dit optimaliseert spectrum efficientie en resulteert in de best eindgebruiker ervaring.

Asha Keddy, Corporate Vice President, Next Generation en Standards bij Intel, zegt: "Deze live 5G-demonstratie van spectrum sharing, waaruit blijkt dat 4G- en 5G-verkeer gelijktijdig kunnen worden uitgevoerd op dezelfde frequentieband, toont de innovatiekracht van Ericsson. Intel versnelt de introductie van 5G."

De live demo gebruikt een 4G en 5G-compatible radio vanuit het Ericsson Radio System portfolio, Intel’s 5G Mobile Trial Platform en een commerciële 4G-smartphone. Deze demonstratie van een unieke Ericsson-innovatie zal live plaatsvinden tijdens MWC 2019 in Barcelona.

Portland Europe BW tm 22-05-2025 EGP 06/05/2025 t/m 03/06/2025 BW
GITEX Europe Partnership 07/05/2025 t/m 14/05/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!