HPE moet aan Oracle dertig miljoen dollar schadevergoeding betalen

HPE moet aan Oracle 30 miljoen dollar aan auteursrechtelijke schadevergoeding betalen dat is verschuldigd is voor het leveren van software-updates voor het Oracle Solaris-besturingssysteem zonder toestemming van de database-moloch. Een jury in Californië heeft dit volgens Reuters besloten. HPE is niet eens met de uitspraak en evalueert opties. Oracle zou 128 miljoen dollar aan schadevergoeding willen hebben, maar dat bedrag kreeg het bedrijf niet.
De uitspraak komt een paar weken nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof weigerde gehoor te geven aan het beroep van Oracle om een afzonderlijke uitspraak ongedaan te maken. Oracle is verplicht aan HPE drie miljard dollar aan schadevergoeding te betalen voor het schenden van een contract met HPE. De zaak draaidde om de Itanium-processors, die Oracle weigerde te ondersteunen in zijn databasesoftware.
De jury vindt in de recente rechtszaak dat HPE en partner Terix inbreuk hebben gemaakt op de auteursrechten van Oracle.
Het geschil met HPE (voorheen HP) begon nadat Oracle Sun Microsystems in 2010 overnam en rechten kreeg over het Solaris-besturingssysteem. Dat leidde tot een felle concurrentie tussen Oracle en HP.