Adyen ziet aandelenkoers opnieuw dalen
De Nederlandse betaalverwerker Adyen verkeert in zwaar weer. Nadat het bedrijf de waarde van zijn aandelen vorige week al zag kelderen, is de koers maandagochtend nog eens met zo'n 5,5 procent gedaald.

Adyen presenteerde afgelopen week zijn financiƫle cijfers, die tegenvielen. Nadat zowel de winstmarge als omzet niet aan de verwachtingen van investeerders voldeden, willen beleggers massaal af van hun aandelen in Adyen. Het bedrijf zag zijn aandelenkoers donderdag met bijna veertig procent dalen. De handel op de beurs werd zelfs enkele keren stilgelegd, wat op de Amsterdamse beurs niet snel voorkomt.
Waarde van aandelen ook vrijdag en maandag gedaald
Ook vrijdag zag Adyen zijn beurswaarde teruglopen; toen ging het om een daling van 3 procent. Vanochtend is het bedrijf opnieuw afgestraft door investeerders; het bedrijf zag zijn aandelen zo'n 5,5 procent minder waarde worden. Een aandeel Adyen kost momenteel ongeveer 830 euro.
Adyen maakte eerder nog een snelle groei door. Het bedrijf is sinds 2018 actief op de beurs en zag zijn waarde sindsdien stijgen. Het toppunt was ongeveer twee jaar geleden, toen het aandeel ruim 2.700 euro waard was.