Witold Kepinski - 05 maart 2015

Enable-U test bij Gemeentelijk Gegevensknooppunt (GGk) geslaagd

Integratiespecialist Enable-U heeft een goede test met het Gemeentelijk Gegevensknooppunt (GGk) gerealiseerd. Het GGk regelt berichtenverkeer voor WMO- en Jeugdberichten in het sociale domein. Op Work in Progress Congres 2015 presenteert Enable-U zijn kant-en-klaaroplossing voor gemeenten en samenwerkingsverbanden: de Enable-U GGk koppeling.

Enable-U er in geslaagd te koppelen met de testomgeving van het Gegevensknooppunt, welke door de organisatie RINIS wordt beheerd. De test is in samenwerking met de gemeente Houten uitgevoerd met een zogenaamd WMO301 bericht en de Enable-U Digikoppeling.


Tijdens het jaarlijkse KING Work in Progress Congres op 5 maart introduceert Enable-U een kant-en-klaaroplossing voor de koppeling met het GGk onder de naam Enable-U GGk koppeling. Hiermee kunnen gemeenten en ketenpartners in het sociale domein geautomatiseerd berichten uitwisselen. Op korte termijn wordt de Enable-U GGk koppeling uitgebreid met de standaard voorziening om te koppelen met leveranciers van zorgapplicaties. De koppeling wordt fixed price aangeboden en in één dag geïmplementeerd.

Decentralisatie

Naar aanleiding van de decentralisatie van sociale overheidstaken, zijn gemeenten vanaf 1 januari 2015 zelf verantwoordelijk voor zaken als Jeugdzorg en –reclassering. Via het Gemeentelijk Gegevensknooppunt worden berichten uitgewisseld in het kader van onder andere de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), Jeugdzorg, toewijzing van de gemeenten en declaratiebestanden.

Door: Witold Kepinski

Dutch IT Security Day 2026 BW + BN TrendSpark 26 BW BN
Dutch IT Security Day 2026 BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!