Zetacom Academy helpt MBO-studenten aan een baan
De Zetacom Academy blijkt goed te zijn voor studenten In 2014 is een pilot gestart met zes mbo-studenten van de opleiding Netwerk Beheer en Systeembeheer van het ID College te Zoetermeer. Allemaal hebben ze een baan in de IT-sector. “Twee mbo-studenten uit de Zetacom Academy van het eerste jaar hebben inmiddels een baan in ons bedrijf, de andere vier studenten hebben bij andere ICT-bedrijven werk gevonden”, vertelt Dick Dompeling (foto), directeur Zetacom. Het programma is dan ook uitgebreid van zes naar negentwintig mbo-studenten en is toegevoegd aan het curriculum van de opleiding.
In het programma Zoetermeer maakt ’t bundelen bedrijfsleven, onderwijs en gemeente Zoetermeer de krachten voor een goede opleiding en baangarantie voor jongeren in de techniek en zorg. Eén van de projecten is de Zetacom Academy. Het is de bedoeling om hiermee het gat te dichten tussen de theorie van de opleiding en de praktijk van het bedrijfsleven. Voor de studenten biedt dit een betere kans op een baan, voor bedrijven als Zetacom levert het beter gekwalificeerde werknemers op.
Zetacom heeft in de Dutch Innovation Factory een aantal ruimtes ingericht om de studenten les te geven en aan de slag te gaan. De studenten hebben hun eigen werkplek met complete configuratie van state-of-the–art apparatuur. De goed opgeleide medewerkers van Zetacom verzorgen in samenwerking met het opleidingsinstituut gedeelten van het praktijkonderwijs. Op deze manier krijgen de studenten het vak goed onder de knie en een veel betere aansluiting op de wensen van het bedrijfsleven.