Omstreden Palantir-software nog altijd in gebruik door politie
De Nederlandse politie maakt nog altijd gebruik van de omstreden software van Palantir. Dit meldt demissionair minister David van Weel van Justitie en Veiligheid in een Kamerbrief.

Palantir is een bedrijf dat AI-software levert voor het analyseren van data en bieden van gedetailleerde profielen van personen. Ook kan de software hun gedrag in kaart brengen.
Van Weel meldt dat de politie de Palantir-software gebruikt binnen de zogenaamde Raffinaderij voor opsporing. Het gaat om een dataplatform van de politie waarin gegevensbestanden van Nederlandse burgers worden geanalyseerd. Van Weel meldt dat de software alleen wordt gebruikt voor de aanpak van zware en georganiseerde criminaliteit en het voorkomen van aanslagen.