Witold Kepinski - 16 maart 2026

EPAM en Microsoft bundelen krachten tegen cybercrime

In een tijd waarin cyberdreigingen complexer en frequenter zijn dan ooit, zet EPAM Systems een strategische stap in haar beveiligingsstrategie. De digitale transformatiespecialist kondigde vandaag aan zich aan te sluiten bij de Microsoft Intelligent Security Association (MISA). Deze stap onderstreept de groeiende noodzaak voor een geïntegreerde, ecosysteem-gedreven aanpak van digitale veiligheid.

EPAM en Microsoft bundelen krachten tegen cybercrime image

De toetreding van EPAM (NYSE: EPAM) tot dit selecte netwerk van softwareontwikkelaars en securitydienstverleners is geen toevalstreffer. Het markeert een belangrijke validatie van de 'engineering-first' methode die het bedrijf hanteert bij het beveiligen van grootschalige IT-infrastructuren.

Van eenmalige implementatie naar continu beheer

In tegenstelling tot traditionele beveiligingsmodellen, waarbij oplossingen vaak als losse puzzelstukjes worden geïnstalleerd, richt de samenwerking tussen EPAM en Microsoft zich op platform-integratie. Door gebruik te maken van technologieën zoals Microsoft Sentinel en Microsoft Defender XDR, helpt EPAM organisaties om security te beheren als een samenhangend systeem. "Onze toetreding tot MISA weerspiegelt de volwassenheid van onze securitydiensten," aldus Elaina Shekhter, SVP en Chief Strategy and Transformation Officer bij EPAM. "Het is een bevestiging dat we Microsoft-georiënteerde diensten op schaal kunnen leveren, gericht op robuuste resultaten in echte productieomgevingen."

De kracht van het ecosysteem

MISA werd in 2018 opgericht met het doel om de meest betrouwbare spelers in de cybersecuritymarkt samen te brengen. Voor de gezamenlijke klanten van EPAM en Microsoft betekent dit lidmaatschap concreet:

  • Snellere implementatie: Nauwere technische afstemming verkort de tijd tussen strategie en uitvoering.
  • Schaalbaarheid: Betere ondersteuning bij het opschalen van security-operaties in hybride cloudomgevingen.
  • AI-gedreven bescherming: Gezamenlijke innovatie om dreigingen op de snelheid van kunstmatige intelligentie te detecteren en te neutraliseren.

Een verenigd front tegen cybercriminaliteit

Maria Thomson, Director van MISA, verwelkomt EPAM als een partner die de visie van Microsoft deelt. Volgens haar is de associatie uitgegroeid tot een dynamisch netwerk waar samenwerking de sleutel is tot het voorspellen van dreigingen voordat ze schade aanrichten.

In een wereld waar de snelheid van AI zowel door verdedigers als aanvallers wordt benut, lijkt de boodschap van deze nieuwe alliantie helder: isolatie is een risico, integratie is de oplossing.

Omada Hospitality workshop BW BN Dutch IT Security Day 2026 BW + BN
SAP Connect Day BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!