Witold Kepinski - 13 juni 2025

NaWas DDoS-bescherming is beschikbaar in Frankfurt via ERA-IX

Stichting NBIP, beheerder van de Nederlandse Anti-DDoS Wasstraat (NaWas), heeft een samenwerking aangekondigd met connectiviteitsaanbieder ERA-IX. Als gevolg van deze samenwerking is de NaWas-dienst per direct beschikbaar in zowel Nederland als Frankfurt (Duitsland) via het ERA-IX platform. Deze stap draagt bij aan de ambitie van NBIP om gezamenlijke digitale weerbaarheid breder beschikbaar te maken in Europa.

NaWas DDoS-bescherming is beschikbaar in Frankfurt via ERA-IX image

NBIP faciliteert gezamenlijke voorzieningen voor aanbieders van digitale infrastructuur en diensten, gericht op het verbeteren van hun digitale weerbaarheid en naleving van wet- en regelgeving. De NaWas is hierbij een van de bekendste voorbeelden; het is de grootste not-for-profit DDoS-mitigatiedienst in Europa, met meer dan 130 aangesloten organisaties in 10 Europese landen.

De samenwerking met ERA-IX wordt door NBIP gezien als een belangrijke stap in de verdere ontsluiting van Europa. "We zien dat het DDoS-dreigingslandschap in Europa snel is veranderd en dat de vraag naar betrouwbare DDoS-mitigatiediensten van eigen bodem toeneemt," aldus Frank Dupker, European Network Manager bij NBIP. "De samenwerking met ERA-IX stelt ons in staat om de Europese beschikbaarheid van de NaWas verder uit te breiden en zo breder bij te dragen aan de cyberweerbaarheid van Europa. Daarbij biedt ERA-IX onze deelnemers een interessante optie om extra redundantie te creëren."

ERA-IX als Connectiviteitsplatform

Door deze samenwerking is de NaWas nu ook rechtstreeks toegankelijk in Frankfurt. Tamer Canki, oprichter van ERA-IX, licht de rol van zijn organisatie toe: "We zijn geen traditionele internet exchange, maar opereren als een 'connectivity fabric' met daarover meerdere diensten. We zijn daarmee een alternatief voor andere exchanges en hebben daarbij PoP’s op ruim 30 locaties die geografisch meer gespreid zijn in vergelijking met andere aanbieders."

ERA-IX is drie jaar actief en heeft bijna 200 leden. Canki merkt op dat er onder hun leden een toenemende vraag is naar DDoS-bescherming. "Met het aansluiten van de NaWas op ons netwerk kunnen we nu een hoogwaardige mitigatiedienst van Nederlandse bodem met een uitstekende reputatie aanbieden aan onze leden," besluit Canki.

Omada by TP-Link 10/06/2025 t/m 17/06/2025 BN + BW Veeam 10/06/2025 t/m 01/07/2025 BN + BW
Omada by TP-Link 10/06/2025 t/m 17/06/2025 BN + BW

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!