Wouter Hoeffnagel - 27 augustus 2020

Google komt met zoekmachine voor vacatures, digitale trainingen en gratis advertentietegoed

Google komt met zoekmachine voor vacatures, digitale trainingen en gratis advertentietegoed image

Google introduceert in samenwerking met verschillende Nederlandse organisaties een zoekmachine voor vacatures, trainingen in digitale vaardigheden en gratis advertentietegoeden. Met behulp van de technologie wil het bedrijf het economisch herstel versnellen nadat de Nederlandse economie het afgelopen halfjaar een flink klap te verduren kreeg.

Sinds het begin van de corona crisis is het aantal werkzoekenden toegenomen en het aantal vacatures gedaald en hebben ondernemers minder vertrouwen in de toekomst. Tegelijkertijd is door de crisis het gebruik van technologie toegenomen. Met hulp van online tools bleven mensen tijdens de lockdown in contact met anderen, konden ze doorwerken, lokale bedrijven ondersteunen, hun kinderen lesgeven en zelf nieuwe vaardigheden leren.

Zoeken naar vacatures

Met de nieuwe functionaliteit in Google Zoeken wordt de zoektocht naar een baan voor deze mensen een stuk gemakkelijker. Vacatures van onder meer DPG Recruitment (Nationale Vacaturebank en Intermediair), Randstad Groep Nederland (Randstad, Tempo-Team,Yacht, BMC), Monsterboard en Rijksoverheid (platform Werken voor Nederland) worden via Google Zoeken vindbaar voor gebruikers. Google meldt dat het om honderdduizenden vacatures gaat.

De nieuwe zoekfunctie biedt gebruikers de mogelijkheid om te zoeken op basis van onder meer locatie, industrie en fulltime/parttime/freelance. Ook is het mogelijk om e-mail notificaties in te stellen. De functie wordt op korte termijn beschikbaar voor alle gebruikers in Nederland.

Trainingsprogramma voor ondernemers

De afgelopen 4,5 jaar is Google met de Digitale Werkplaats het land doorgereisd om in samenwerking met diverse gemeenten ondernemers te helpen nieuwe vaardigheden op te doen om hun bedrijf verder te laten groeien. In die periode zijn meer dan 160.000 Nederlanders getraind.

Google neemt nu de volgende stap om ondernemers verder te helpen in hun digitalisering. In samenspraak met MKB-Nederland worden de trainingen aangeboden vanaf het najaar en afgestemd op de informatiebehoeften van ondernemers in verschillende fasen van hun digitaliseringsproces. Zo kunnen ondernemers die nog niet online zijn leren hoe ze zichtbaar kunnen worden op het internet, terwijl de digiprofs de ondernemers laten zien welke kansen er nog meer zijn en hoe hoe ze nieuwe technieken zoals AI kunnen inzetten om hun business te laten groeien.

Advertentietegoed

Een digitale transitie vraagt echter ook om financiële middelen. Om bedrijven te helpen een deel van de kosten hiervoor te verminderen verstrekt Google ruim 8,5 miljoen euro aan Nederlandse mkb-bedrijven en NGO's in de vorm van online advertentie tegoeden (Ad Credits en Ad Grants). Mkb-bedrijven ontvangen een melding in hun Google Ads-account om hen te informeren over het advertentietegoed.

Mona Keijzer, Staatssecretaris Ministerie van Economische Zaken en Klimaat: "Als het gaat om economisch herstel, geldt dat we samen sterker staan. Daarom is het goed om te zien dat grote bedrijven, kleine ondernemers en een organisatie als MKB-Nederland elkaar opzoeken. Voor onze ondernemers in het midden- en kleinbedrijf geldt dat ze vaak nog veel te winnen hebben op digitaal gebied, en vooral in deze barre tijden kan het hebben van bijvoorbeeld een webshop een groot verschil maken. Ik blijf daar zelf ook op inzetten met de Nationale Digitaliseringsstrategie en het MKB-Actieplan."

Martijn Bertisen, country manager Google Nederland: ‘Nederland loopt voorop waar het gaat om het gebruik van het internet en kan sneller schakelen naar een digitale economie dan de meeste andere landen. Het gebruik van technologie biedt ons land, bedrijven en consumenten, enorme potentie voor groei. Tot dusver hebben we met de Google Digitale Werkplaats in Nederland 160.000 bedrijven en mensen getraind in digitale vaardigheden. We bouwen daar nu op voort en doen de toezegging om voor eind 2021 een half miljoen Nederlandse bedrijven en individuen te helpen met trainingen, producten en diensten, samen met partners.’

Dutch IT Security Day 2026 BW + BN Akamai Tech Day Benelux BW + BN
Dutch IT Security Day 2026 BW + BN

Wil jij dagelijkse updates?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!