Telefónica overweegt 5000 ontslagen in Spanje voor kostenbesparing
De Spaanse telecomgigant Telefónica heeft aan vakbonden een plan voorgelegd om meer dan 5.000 banen te schrappen in het kader van een grote herstructurering. De voorgestelde ontslagen maken deel uit van een strategische kostenreductie en zouden neerkomen op ongeveer 20 procent van het totale personeelsbestand in Spanje. Dit melden Spaanse vakbonden.
Het plan zou 5.040 werknemers treffen bij verschillende Spaanse dochterondernemingen, waaronder Telefónica de España, Telefónica Móviles en Telefónica Soluciones. Ook bij de betaaltelevisiedienst Movistar+ wordt een reductie van 32 procent van het personeel voorgesteld.
De banenreductie volgt kort op het vijfjarige strategische plan van CEO Marc Murtra. Dat plan, eerder deze maand onthuld, richt zich op het prioriteren van investeringen in kerntechnologieën. Om dit te financieren, kondigde het bedrijf eerder al aan de dividenduitkeringen volgend jaar te verlagen.
De gesprekken met vakbonden UGT en CCOO over de ontslagen zijn nog gaande.